fbpx
Koszyk

DLA KOGO?

Konferencja jest skierowana do wszystkich rodziców, którzy zdecydowali się świadomie wychowywać swoje dzieci.

KIM JEST SKRZYDLATY RODZIC?

To rodzic, który wspiera swoje dziecko i buduje z nim bliską relację, opartą na wzajemnym szacunku, zaufaniu i empatii. Skrzydlaty Rodzic dba o swoje potrzeby uwzględniając przy tym potrzeby swojego dziecka. Taki rodzic akceptuje swoje niedoskonałości, nie boi się popełniać błędy, uczyć się na nich i je naprawiać. Jest gotów być zwykłym człowiekiem, ujawniać swoje prawdziwe emocje, stawiać czoła rodzicielskim wyzwaniom i ciągle się rozwijać.

DLACZEGO WARTO?

Chcesz wspierać swoje dziecko, ale nie wiesz jak? Dociera do Ciebie zbyt dużo informacji na temat rodzicielstwa i nie wiesz, która jest rzetelna? Brakuje Ci wsparcia ze strony bliskich? Nie masz czasu chodzić do różnych specjalistów? Chcesz nawiązać nowe znajomości z innymi rodzicami? Jeśli choć na jedno pytanie twoja odpowiedź brzmi TAK to ta konferencja jest dla Ciebie.

Na konferencji:

  • będziesz mógł/mogła skorzystać z doświadczenia ekspertów z różnych dziedzin w jednym miejscu,
  • zdobędziesz wiedzę “z pierwszej ręki” na temat rozwoju dziecka, regulowania emocji, rozwiązywania konfliktów oraz stresu w rodzicielstwie,
  • zostaniesz wyposażony/a w narzędzia, dzięki którym będziesz mógł/mogła zatroszczyć się o siebie i swoje dziecko,
  • poznasz innych rodziców, którzy borykają się z podobnymi problemami i będziesz mógł/mogła nawiązać z nimi długotrwałe relacje, po to aby się wspierać nawzajem,
  • poznasz bliżej naszych partnerów – marki stworzone głównie przez rodziców odpowiadające potrzebom rodziców i ich dzieci,
  • będziesz miał/a szansę wygrać któryś z produktów lub usługę od naszych partnerów w wyniku losowania,
  • nie musisz przy tym organizować opieki dla swojego dziecka – nasi animatorzy profesjonalnie zajmą się twoją pociechą, a ty będziesz mógł/mogła skupić się na prelekcji*.

PLAN:

8.30 – 9.00 Rejestracja uczestników
9.00 – 9.10 Wstęp i część organizacyjna
9.10 – 9.20 Co daje rodzicom marka Faberlic
9.20 – 10.20 Jak zaprzyjaźnić się ze stresem w rodzicielstwie – Krystyna Marczak
10.20 – 10.30 Czas na pytania i dyskusję
10.30 – 11.30 Bliskość między rodzicem a dzieckiem w pierwszych miesiącach życia – Joanna Stachlewska
11.30 – 11.40 Czas na pytania i dyskusję
11.40 – 12.00 Przerwa kawowa
12.00 – 13.00 Rozwój mowy małego dziecka – jak żyć w dialogu już od narodzin – Maria Szyfter
13.00 – 13.10 Czas na pytania i dyskusję
13.10 – 14.10 Jak zarazić dziecko spokojem – Agnieszka Stążka-Gawrysiak
14.10 – 14.20 Czas na pytania i dyskusję
14.20 – 15.00 Przerwa lunchowa i czas na rozmowy ze specjalistami
15.00 – 16.00 Minimediacje SNO – Jak wspierać dzieci w konstruktywnym radzeniu sobie w sytuacjach konfliktowych 
Alicja Staszczuk
16.00 – 16.10 Czas na pytania i dyskusję
16.10 – 17.10 Rozwój seksualny dziecka – Agnieszka Stein 
17.10 – 17.20 Czas na pytania i dyskusję
17.20 – 17.30  Losowanie nagród i zakończenie

CENA: 150zł/os

W cenę wliczony jest:

  • pakiet startowy, w którym znajdą państwo bony rabatowe na produkty i usługi naszych partnerów oraz upominki,
  • udział w konferencji z doświadczonymi ekspertami,
  • przerwa kawowa i lunchowa.


PRELEGENCI

Krystyna Marczak

Krystyna Marczak jest certyfikowanym coachem kryzysowym, autorką bajek terapeutycznych pt. Mądre Bajki, miłośniczką świadomego wychowania, opartego na empatii i szacunku oraz mamą 2 córek. Pomaga rodzicom wychodzić z trudnych sytuacji stresowych i kryzysowych wspierając je poprzez sesje indywidualne (coachingowe i mentoringowe), warsztaty grupowe, bajki terapeutyczne oraz edukację w grupie na FB Szkoła Skrzydlatego Rodzica. Prowadzi również spotkania autorskie z Mądrymi Bajkami dla dzieci w przedszkolach, żłobkach, szkołach i miejscach kulturalnych, gdzie poprzez czytanie swoich bajek szerzy kulturę czytania i pomaga dzieciom zrozumieć swoje emocje oraz inspiruję je do rozwiązywania trudnych sytuacji życiowych.

Alicja Staszczuk

Alicja Staszczuk jest nauczycielką, trenerką komunikacji i wykładowcą. Na co dzień pracuje w Szkole Podstawowej Spark Academy jako nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej oraz koordynatorka tego etapu edukacyjnego. W weekendy przekazuje swoją praktykę studentkom i studentom na Collegium Da Vinci. W międzyczasie prowadzi warsztaty i wykłady z modelu towarzyszenia w rozwiązywaniu konfliktów SNO. Jako edukatorka Pozytywnej Dyscypliny i miłośniczka Porozumienia bez Przemocy z zaangażowaniem towarzyszy dzieciom i dorosłym na drodze poznawania wiedzy i odkrywania własnych zasobów.

Maria Szyfter

Maria to logopeda, kognitywista, pedagog specjalny, terapeuta karmienia, terapeuta ręki. Przybliży nam temat ” Rozwój mowy małego dziecka – jak żyć w dialogu już od narodzin”. Od kilku lat specjalizuje się w terapii najmłodszych dzieci, czego finalnym efektem jest założenie własnej działalności CzuJemy – Szkoła Terapii Karmienia, Logopedia. Prowadzi zajęcia indywidualne, grupowe, warsztaty edukacyjne dla rodziców. Jest autorką licznych pomocy terapeutycznych DIY, piosenek, wierszyków. Współpracuje z Fundacją Wspierania Rozwoju Małego Dziecka “Cali Mali”, Fundacją na Rzecz Doroty Targowskiej i Jej Przyjaciół “Dorotkowo” oraz żłobkami. Prywatnie szczęściara, która wygrywa codziennie życie dzięki wspaniałemu mężowi i cudownym dzieciom (Lena 2014r. i Tymon 2016r.). Nie wyobraża sobie pracy bez pasji, stąd wszystkie w niej działania traktuje jak hobby, które nieustannie rozwija.

Joanna Stachlewska

Asia jest przede wszystkim położną z 12 letnim doświadczeniem, a od 7 lat – położną środowiskową. Jest również edukatorką karmienia piersią oraz ukończyła specjalizację z pielęgniarstwa neonatologicznego. O sobie mówi: “Jestem entuzjastką porodów naturalnych, a 2 własne porody naturalne utwierdziły mnie jeszcze bardziej w sile i wiedzy natury. Kocham moją pracę, a moim konikiem jest karmienie piersią”.
Razem ze swoją wspólniczką Joanna Kortus prowadzą szkołę rodzenia Położne La Medica – bezpłatna szkoła rodzenia, gdzie pomagają świeżo upieczonym mamom uporać się z trudnościami macierzyństwa.

Agnieszka Stążka-Gawrysiak

Agnieszka Stążka-Gawrysiak – coach, coach kryzysowy, mentorka, Facylitatorka metody Self-Reg przeszkolona w kanadyjskim The MEHRIT Centre oraz autorka książki “Self-Reg. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę”, przybliżającej Self-Reg dzieciom i ich opiekunom. Prywatnie – wysoko wrażliwa osoba i mama trzech synów. Poprzez coaching, coaching kryzysowy, mentoring, szkolenia oraz blog DyleMatki wspiera wrażliwe osoby na drodze do życia nieobciążonego nadmiernym stresem i złością.

Agnieszka Stein

Agnieszka Stein jest psychologiem i od 1999 roku pomaga dzieciom i ich rodzicom radzić sobie w różnych sytuacjach. Udziela indywidualnych konsultacji w sytuacjach wątpliwości wychowawczych oraz pomaga rodzicom w rozpoznawaniu wyzwań rozwojowych i podpowiada, jak wspierać dzieci przechodzące przez różne trudne dla nich sytuacje. Udziela również pomocy rodzicom zagubionym w gąszczu obecnie dostępnych, często wzajemnie sprzecznych porad i zaleceń i pomaga im czerpać radość z rodzicielstwa i osiągać równowagę między potrzebami wszystkich członków rodziny. Pani Agnieszka jest także autorką i współautorką książek takich jak “Dziecko z bliska”, “Nowe wychowanie seksualne”, “Dziecko z bliska idzie w świat”, “Akcja adaptacja” czy “Potrzebna cała wioska”.

MIEJSCE:
Hotel Lechicka,
ul. Lechicka 101, w Poznaniu, Sala A, piętro 5

Obowiązują zapisy na: kontakt@skrzydlatyrodzic.pl

Liczy się kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc ograniczona!

Przy hotelu znajduje się bezpłatny parking z 40 miejscami parkingowymi, ale ze względu na odbywające się w tym dniu komunie może być ich mniej. Można będzie skorzystać z parkingu przy markecie Biedronka naprzeciwko hotelu.

*Jeśli zdecydujesz się przyjść z dzieckiem poinformuj nas o tym koniecznie podając wiek dziecka. Mamy salę na max. 15 dzieci, gdzie nasi animatorzy umilą im czas. Dzieci do 4 roku życia mogą korzystać zabaw pod opieką swojego opiekuna.


PARTNERZY


PATRONI MEDIALNI